Same rzetelne informacje na temat finansów - tylko u NAS!

Lojalny bank

Czy istnieje jakiekolwiek ryzyko przy konsolidacji?

środa, 17 lipiec 2019 at 12:55 pm

Konsolidacja kredytów z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w śród Polaków, co oznacza, e po kredyty sięgamy coraz częściej i co więcej często nie przemyślimy wcześniej takiej decyzji w związku z tym, pojawiają się problemy związane ze spłatą zaciągniętych kredytów. A zatem, jeżeli zaciągnęliśmy już kilka różnych kredytów i nie radzimy sobie z ich spłatą warto pomyśleć o konsolidacji. O tym narzędziu możemy pomyśleć równie w sytuacji kiedy problemem dla nas jest spłacanie kilku rat w różnych terminach o czym często zapominamy. A zatem konsolidacja kredytów może być dla nas dobrym rozwiązaniem w kilku różnych sytuacjach - sprawdź gdzie będzie najtańsza oferta na 17bankow.com.

Musimy jednak pamiętać o tym, że łącząc w jeden kredyt różne zobowiązania które do tej pory zaciągnęliśmy, o różnym charakterze, narażamy się na wydłużenie okresu zadłużenia oraz na zwiększenie kosztów obsługi długu. Co oznacza, że zamiast spłacać kredyt prze pięć lat możemy spłacać go nawet siedem lat. Z jednej strony pomoże nam to spłacić kredyt w całości, jednak z drugiej strony z pewnością utrudni to nam zaciąganie kolejnych zadłużeń.

Jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, będziemy musieli spełniać określone przez bank warunki. Po pierwsze jako klienci banku na początku będziemy musieli złożyć wniosek, który będzie zawierał cel, na który przeznaczony będzie zaciągany przez nas kredyt. W wniosku będziemy musieli określić termin spłaty oraz rodzaj zabezpieczenia kredytu. Jak się okazuje większość kredytów konsolidacyjnych wymaga zabezpieczenia i jest to nieuniknione. Najczęściej jest to zabezpieczenie hipoteczne choń niektóre banki oferują również inne zabezpieczenia. Standardowo jako klienci banku będziemy musieli dostarczyć bankowi dokumenty zaświadczające o wysokości otrzymywanego wynagrodzenia. Po spełnieniu wszystkich formalności kolejnym krokiem będzie rozpatrzenie przez bank naszego wniosku. Czas rozpatrywania trwa z reguły kilka dni, w zależności od banku choć zdarza się że bank rozpatrzy wniosek jeszcze szybciej. Po przyznaniu kredytu i otrzymaniu od banku pozytywnej decyzji pozostaje nam przeanalizowanie jeszcze raz wszystkich najważniejszych warunków oraz podpisanie umowy. Następny krok to już „tylko” regularne spłacanie jednej raty miesięcznie, w jednym banku, a nie tak jak było to dotychczas kilku rat w różnym czasie i w różnych bankach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jest jednak porównać oferty w kilku różnych bankach i wybrać tą ofertę która będzie dla nas najkorzystniejsza i spełni wszystkie nasze oczekiwania