Same rzetelne informacje na temat finansów - tylko u NAS!

Lojalny bank

Co możemy skonsolidować

wtorek, 25 luty 2020 at 11:59 am

Konsolidacja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród polaków. Z pewnością dzieje się tak z uwagi na to że coraz częściej i coraz chętniej się zadłużały. Spłata kilku kredytów jednocześnie może być zbyt dużym obciążeniem naszego domowego budżetu, dlatego też decydujemy się na konsolidację która ma na celu połączenie kilku kredytów dzięki czemu miesięczna rata będzie niższa. Skonsolidować można bardzo wiele rodzajów zobowiązań finansowych. Począwszy od kredytu na dowolny cel, na samochód, hipoteczne, aż po zadłużenia związane z kartą kredytową. Rodzajów kredytów jest wiele i w zasadzie każdy z nich podlega konsolidacji. To że możemy skonsolidować każdy kredyt jest dla nas ogromnym ułatwieniem. Z konsolidacji mogą skorzystać również przedsiębiorcy którzy mogą dokonać konsolidacji kredytów firmowych oraz detalicznych.

Jak wybrać dobry kredyt konsolidacyjny?

Decydując się na konsolidację swoich kredytów powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić wszystkie koszty posiadanych już kredytów, ich oprocentowania oraz wszystkie związane z nimi opłaty dodatkowe. Dzięki temu będziemy mogli zweryfikować to, czy kredyt konsolidacyjny jest dla nas opłacalny. Jak już podliczymy wszystkie te koszty powinniśmy sprawdzić ofertę kilku banków. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy konkretna oferta kredytu konsolidacyjnego jest związana z dodatkowymi opłatami i jak wysokie one są. Sprawdzić trzeba przede wszystkim koszty ubezpieczenia, oprocentowania oraz wszystkie inne opłaty związane z danym kredytem. Następny krok to przeprowadzenie rozmów wstępnych z przedstawicielami różnych banków. Możemy w taki sposób wynegocjować wysokość oprocentowania, długości spłaty kredytu i wysokości comiesięcznych rat. Po tym kroku możemy już zdecydować się na wybór najlepszej oferty. Wybór najlepszej oferty dostosowanej do naszych potrzeb i oczekiwań to czasochłonny proces, jednak warto poświęcić trochę czasu i wybrać najlepszą ofertę. Dzięki takiemu działaniu można zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy, a konsolidacja z pewnością okaże się korzystna.

Konsolidacja dla osób z problemami finansowymi

Kilka kredytów to często zbyt duże obciążenie budżetu domowego. Zdarzają się takie sytuacje jak: utrata pracy, choroba, dodatkowe wydatki. Wtedy najzwyczajniej nie stać nas na spłatę wszystkich zobowiązań gdyż raty przekraczają nasze zobowiązania finansowe. Wówczas konsolidacja okazuje się zbawienna. Obniżeniu ulega oprocentowanie kredytu ale też niższe będą miesięczne raty. W niektórych przypadkach wiąże się to z wydłużeniem okresu spłaty.