Same rzetelne informacje na temat finansów - tylko u NAS!

Lojalny bank

Wady kredytu hipotecznego

środa, 27 styczeń 2021 at 11:39 am

Kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych kredytów po jakie sięgamy w ostatnich latach. Jest to w zasadzie jedyne rozwiązanie które pozwala nam kupić mieszkanie bądź wybudować własny dom kiedy nie posiadamy na to inwestycje wystarczających środków. Tak naprawdę jest to jedyny kredyt na runku który pozwala na realizację tego marzenia. Z kredytu hipotecznego korzystają najczęściej młodzi ludzie którzy są na etapie tworzenia rodziny a przy tym kupna mieszkania bądź budowy domu. Najważniejszym wymogiem tego kredytu jest oczywiście odpowiednia zdolność kredytowa, historia kredytowa ale też wzrastająca co jakiś czas wysokość wkładu własnego. Młode osoby które niejednokrotnie dopiero zaczynają swoją karierę zawodową nie posiadają jeszcze odpowiedniej zdolności kredytowej czy też historii kredytowej. Na szczęście są to elementy nad którymi możemy popracować i na które mamy wpływ oczywiście pod warunkiem, że zabierzemy się za to odpowiednio wcześniej. Kredyt hipoteczny to rozwiązanie które posiada naprawdę wiele zalet z tego też powodu jest on tak bardzo popularny jednak jak każdy produkt bankowy ten również posiada swoje wady o których powinniśmy wiedzieć jeszcze na etapie ubiegania się o kredyt.

Oprócz zalet, kredyt hipoteczny ma też swoje wady. W pierwszej kolejności do zalet kredytu hipotecznego możemy zaliczyć przede wszystkim dość skomplikowaną procedurę, jaka jest przez banki tworzona. Niemniej jednak musimy zrozumieć, że w grę wchodzą tu bardzo duże kwoty, więc bank musi wszystko dokładnie sprawdzić, aby mieć pewność że jesteśmy klientami godnymi zaufania i że może nam udzielić kredytu, a na wypadek jeżeli tak się nie stanie musi w odpowiednio zabezpieczyć swoje pieniądze. Z tego powodu procedura jest tak skomplikowana i czasochłonna. Zaciągając taki kredyt, na bardzo długi okres czasu uzależniamy się od banku na wiele lat, chociaż teoretycznie możemy kredyt spłacić wcześniej. Nawet jeżeli na tą chwilę wydaje nam się i wszystko wskazuje a to, że mamy z czego spłacać kredyt to w przyszłości może stać się inaczej. Niektórzy do wad mogą też zaliczyć konieczność posiadania wkładu własnego, chociaż część osób wcale nie uważa, że jest to wada. Wkład własny w obecnej chwili może wynosić nawet około 40 procent wartości nieruchomości jaką zamierzamy kupić

Bardzo trudno jest kupić własną nieruchomość, bez kredytu hipotecznego. Dlatego ilość w udzielanych kredytów hipotecznych w naszym kraju systematycznie wzrasta. Gdy będziemy zastanawiać się, czy warto zaciągnąć kredyt hipoteczny, przeanalizujmy jego wady i zalety i zdecydujmy, czy warto z tego produktu bankowego skorzystać.