Same rzetelne informacje na temat finansów - tylko u NAS!

Lojalny bank

Podstawowe zasady konsolidacji kredytów

środa, 18 lipiec 2018 at 1:22 pm

Naprawa budżetu domowego przy nadmiernym zadłużeniu nie jest zbyt trudna w aktualnych warunkach funkcjonowania banków komercyjnych. Wystarczy, że kredytobiorca dysponuje w miarę pozytywną zdolnością kredytową i brakiem zaległości przy spłacie dotychczasowych zobowiązań, a na pewno wykorzysta potencjał konsolidacji kredytów krótko lub długoterminowych. Jak wyglądają natomiast podstawowe zasady konsolidacji zadłużenia i na co kredytobiorca powinien się koniecznie przygotować?

Różne podejścia do restrukturyzacji długów przez konsolidację

Przede wszystkim konsolidacja kredytów, jak zaznaczono na początku wymaga pozytywnej zdolności kredytowej, ale to nie wszystko. Im lepsza zdolność kredytowa, tym konsolidacja tańsza i bez wymogu wnoszenia zabezpieczeń majątkowych, głównie przy restrukturyzacji pożyczek krótkoterminowych. Przy długoterminowych kredytach, chociażby hipotecznych konsolidacja jest możliwa, ale wymaga już solidnych zabezpieczeń majątkowych lub zabezpieczenia w inny sposób, np. przez poręczenie. Konsolidacja w obecnych warunkach gospodarczych przebiega dwojako. To znaczy z jednej strony większość kredytobiorców wybiera bardzo niską ratę na rzecz wydłużenia okresu kredytowania. Taka strategia działa dobrze, jeżeli nie chcesz już wchodzić na rynek kredytowy i nie nadwyrężyć za bardzo finansów domowych i masz szansę na poprawienie wskaźników zarobkowania w przyszłości. Kredyty konsolidacyjne naturalnie możesz spłacić wcześniej, przez co wyrównasz w końcu nadmierne koszty. Mniejszość kredytobiorców wybiera drugie podejście, które polega na skróceniu okresu kredytowania, co w konsekwencji daje dużą ratę miesięczną. W takiej konsolidacji kredytów chodzi przede wszystkim o możliwie najszybsze zamknięcie wszystkich umów z różnymi instytucjami finansowymi i całkowite wyprostowanie budżetu w krótkim czasie, dzięki wsparcie-finansowe.eu możesz bardzo szybko rozwiązać problemy z finansami.

Wskazówki dotyczące prawidłowej restrukturyzacji zadłużenia

Konsolidacja kredytów to domena banków komercyjnych, natomiast wiele firm zewnętrznych zajmuje się doradztwem w zakresie restrukturyzacji zadłużenia. Jeżeli nie wiesz, z jakiego narzędzia warto skorzystać w twojej sytuacji ekonomicznej warto przeprowadzić podobne konsultacje. Co myślisz o potencjale konsolidacji kredytów?